Kesztölc Kestúc

keresés

Ma este hatkor a Művházban magyar-portugál - Ria, ria, Hungária! Gyertek, segítsünk a csapatnak!

A horvátok kiénekelték a sajtot a spanyolok szájából, a címvédő pedig nehéz ágra került ezzel, jöhetnek az olaszok, és ha túlélik azt a meccset, a negyeddöntőben meg kell, küzdeniük a világbajnok németekkel. Ukrajna pont nélkül csomagul, a csehek csehül jártak, a törökök pedig izgulhatnak még.

Pont nélkül csomagolhat Ukrajna

Az már a mérkőzés előtt biztos volt, hogy Ukrajna kiesett, határszomszédunk volt az első biztos búcsúzó már két meccs után. Tét nélkülinek azonban nem mondhattuk a meccset, ugyanis a lengyelek még akár csoportelsők is lehettek volna, amennyiben botlanak a németek., az ukránok pedig a becsületükért küzdhettek. A két csapat között nagy különbség rajzolódott, az ukránok irányítottak, roppant szépen tették a labdát és kapura is sokkalta veszélyesebbek voltak, ám nem jött össze még a becsületgól sem a számukra. Ellenben lengyel részről Błaszczykowski betalált a második felvonás elején, s mint később kiderült, ez a találat három pontot ért a lengyeleknek, akik nem feltétlenül érdemelték ezt meg. Azonban ilyen a futball, gólra játsszák, ezen összevetésben pedig Milik és társai voltak a jobbak. Mondani sem kell, hogy milyen szomszédvári rangadó volt ez a találkozó, melyet elbuktak az ukránok, így pedig a búcsú a tornától még fájóbb. Vereség a szomszédtól, nulla pont mellett pedig nulla lőtt gól. Lengyel részről még kiemelendő a mérkőzés margóján Lewandowski teljesítménye, a klubjában több mint 30 gólt lövő, a selejtezőkön, 10 meccsen 13 gólig jutó sztárcsatár góltalansága tovább tart a válogatottban.

Ukrajna – Lengyelország 0:1 (0:0)
Helyszín: Stade Vélodrome, Marseille; Vezette: Svein Oddvar Moen (norvég)
Gólszerzők: - ill. Błaszczykowski (54.)
Sárga lapok: Rotan (25.), Kucser (28.) ill. Kapustka (60.)
Piros lap: ill. -

Ukrajna: Pjatov – Fedeckij, Hacseridi, Kucser, Butko – Rotan, Sztepanenko – Jarmolenko, Zincsenko (Kovalenko, 73.), Konopljanka – Zozulja (Timoscsuk, 90+2.).  Szövetségi kapitány: Mihajlo Fomenko

Lengyelország: Fabianski – Cionik, Glik, Pazdan, Jedrzejczyk – Zielinski (Błaszczykowski, a szünetben), Jodlowiecz, Krychowiak, Kapustka (Grosicki, 71.) – Milik (Starzynski, 90+3.) – Lewandowski. Szövetségi kapitány: Adam Nawalk

Csoportelső lett a Nationalelf (félgőzzel)!

Könnyed, ám egyben szűkös győzelmet aratott Joachim Löw csapata, avagy a három pont sorsa az utolsó pillanatokig lógott a levegőben, ha pedig Észak-Írország egyenlített volna mondhatni a semmiből, akkor a csoportelsőség is odalehetett volna. Azonban ez már mind csak feltételezés és múlt idő, Mario Gomaz gólja elegendő volt a győzelemhez, Thomas Müller pedig előkészítő szerepkörben tetszelgett roppant önzetlenül. A statisztikákat egymás mellé téve olyan, mintha egy csapat lett volna a pályán. Lövések tekintetében 2:26, míg passzok számában 176:704 lett a végeredmény. Érdekesség a gyenge német helyzetkihasználás, mely a későbbiekben egy erősebb ellenfél esetében visszaüthet.

Észak-Írország – Németország: 0:1 (0:1)
Helyszín: Parc des Princes, Párizs; VezetteClément Turpin (francia)

Gólszerzők: - ill. Gomez (29.)
Sárga lap: - ill. -

Észak-Írország: McGovern – Hughes, McAuley, Cathcart, J Evans – Ward (Magennis 70.), C Evans (McGinn 84.), Davis, Norwood, Dallas – Washington (Lafferty 59.). Szövetségi kapitány: Michael O’Neill

Németország: Neuer – Kimmich, J. Boateng (Höwedes 76.), Hummels, Hector – Khedira (Schweinsteiger 69.), Kroos – Th. Müller, Özil, Götze (Schürrle 55.) – Gomez.  Szövetségi kapitány: Joachim Löw

Törökország kikaparta a gesztenyét és izgulhat

Két csoportmérkőzés után már sokan Fatih Terim menesztéséről beszéltek és arról, hogy a török csapat utazhat haza. A horvátok, majd pedig a spanyolok elleni sima kudarc után Arda Turan és társai megmutatták, hogy nem kell őket leírni, s noha nem focizták le a pályáról a cseheket, de lőttek kettő gólt, mely a végelszámolásban a csoport harmadikak összevetésében nagyon sokat érhet. Azzal, hogy kettőt is lőttek, megelőzik Albániát, így csak akkor búcsúznak, ha a hátralévő két csoportban mindkét csoport harmadik több ponttal, vagy egyenlő ponttal, de több rúgott góllal végez. Ha a magyarok és az olaszok csoportjára és a párosításokra nézünk, a papírforma azt mutatja, hogy a törökök továbbjutók. De ezzel még csínján, hiszen a labda kerek…! Ami pedig a cseheket illeti, a történet számukra eddig íródott, az egyenes kieséses szakasz nélkülük folytatódik. Könnyen lehet, hogy Rosicky és Cech utoljára szerepelt a cseh válogatottban nagy nemzetközi tornán.

Csehország – Törökország 0:2 (0:1)
Helyszín: Stade Bollaert-Delelis, Lens; Vezette: Collum (skót)
Gólszerzők: - ill. Yilmaz (10.), Tufan (65.)
Sárga lapok: Plasil (36.), Pavelka (39.), Sural (87.) ill. Koybasi (35.), Balta (50.)

Csehország: Cech – Kaderábek, Hubnik, Sivok, Pudil – Plasil (Kolar 90.) – Krejci, Pavelka (Skoda 57.), Dockal (Sural 71.), Darida – Necid. Szövetségi kapitány: Pavel Hrba

Törökország: Babacan – Gönül, Topal, Balta, Köybasi – Tufan – Inan – Arda Turan, Emre Mor (Sahan 69.), Volkan Sen (Ozyakup 61.) – Burak Yilmaz (Tosun 90.). Szövetségi kapitány: Fatih Terim

Kiénekelték a sajtot a címvédő szájából

A tét a csoportelsősség volt, a spanyoloknak ehhez pedig egy döntetlen is elég lett volna. Az már a mérkőzés előtt tudott volt, hogy aki második lesz, az nagyon nehéz ágra került, az olaszokkal kell majd játszania, majd pedig a németek jöhetnek szembe a negyeddöntőben. Ennek ismeretében Del Bosque nem változtatott a csapatán, nem pihentette kulcsembereit. Ellenben horvát oldalon Mandzukic és Modric is csak a padon kezdett. A címvédő Morata révén gyorsan vezetést szerzett, s az első percek alapján könnyed spanyol győzelemre számíthattunk, koncentráltabb, pontosabb befejezésekkel Iniesta és társai gyorsan pontot tehettek volna a mérkőzésre, ám elkönnyelműsködték a lehetőségeket, a túloldalon pedig Rakitic emelésénél csak a kapufa mentett. A horvátok megérezték a vérszagot és a lehetőséget, az első félidő utolsó percében pedig egyenlítettek is, melynek tükrében megszakadt a nagy góltalanságai rekordja az Eb-k történetében a spanyol nemzeti csapatnak. A második játékrész ki-ki meccsé alakult, a horvátok pedig számon kértek egy meg nem adott büntetőt a játékvezetőn, s tesszük hozzá, hogy teljes joggal, ha a túloldalon befújt egy másik hasonló esetet a játékvezető. Érthetetlen, hogy ami az egyik oldalon az, az a másikon miért nem!? Ramos azonban ismételten büntetőt rontott karrierje során nem először, így maradt az 1:1-es döntetlen, s a futball örök igazsága ezúttal is lecsapott, avagy a kihagyott helyzetek megbosszulták magukat. A hajrában jött Perisic, bevette De Gea hálóját, ezzel pedig a horvátok hatalmas meglepetést okozva léptek csoportelsőként a nyolcaddöntőbe. A felső ágon várhatják kényelmesen ellenfelüket, míg a spanyolok készülhetnek az olaszokra és egy negyeddöntős ágon vannak a németekkel. Véget ért egy nagy sorozat, az ibériai válogatott 12 év után szenvedett vereséget a kontinenstornán.

Horvátország – Spanyolország 2.1 (1:1)
Helyszín:  Matmut Atlantique, Bordeaux Vezette: Bjorn Kuiper (holland)
Gólszerzők: Kalinic (45.) Perisic (87.)  ill. Morata (7.)
Sárga lapok: Rog (29.) Vrsaljko (70.), Srna (70.) ill. -

Horvátország: Subašić – Srna, Ćorluka, Jedvaj, Vrsaljko – Strinić, Rog (Kovacic 82.), Badelj,  Pjaca (Cop, 92.), Rakitić, Perišić (Kramaric, 94.) – Kalinic. Szövetségi kapitány: Elvir Islamović

Spanyolország:  De Gea – Juanfran,  Ramos, Piqué, Alba – Busquets, Iniesta, Silva – Nolito (Soriano 60.),  Cesc (84. Thiago),  Morata (Aduriz, 67.). Szövetségi kapitány: Vicente del Bosque

Olvasta már?

Biztos jövőt szeretnél? Válaszd a kéményseprő hivatást!

BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság Gazdasági Ellátó Központ (BM OKF GEK) Kéményseprő ipari Tevékenységet Ellátó Igazgatóhelyettesi Szervezet felhívása. Biztos jövőt szeretnél?    Válaszd a kéményseprő hivatást!

Megyénk körül megyünk körül

Tisztelt Kesztölciek! Tájékoztatom Önöket, hogy 2021. július 21-én kerül sor a Megyénk körül megyünk körül című program keretében a Kocs-Kesztölc páros találkozóra.