Kesztölc Kestúc

keresés

„Legyen a Kárpát-medence egy márka borok világpiacán!” - hangzott el többek között a Párkányban megrendezett borász fórumon.

A település művelődési házában megtartott szőlész-borász eseményen a házigazda Magyar Nemzeti Kereskedőház magyarországi és felvidéki borszakértőket, bortermelőket, borlovagokat, bortermelő vidékek településeinek képviselőit és a borászat korszerűsítésével foglalkozó szakmenedzsereket hívtak meg.

A borászfórumra közel száz szakembert hívtak meg, zömükben felvidékieket, de természetesen Magyarország is képviseltette magát. Ahogy a társadalmi szervezetek, települések is, így például Esztergom városát Bánhidy László alpolgármester, az esztergomi székhelyű Vinum Ister-Granum Borlovagrendet Gyöngyös Antal, a Komárom-Esztergom Megyei Iparkamara elnökségi tagja. A házigazdának számító Magyar Kereskedőházat Bíró Tamás elnök képviselte, de jelen volt Párkány és Muzsla első embere is.

Borászfórummal menedzselték a magyar nektárokatA teljes nevén „Szőlész-borász fórum és termékbemutató” a párkányi kultúrotthon nagytermében illetve oldalsó helyiségeiben, mi több, az intézmény udvarán is helyet kapott. Szükség volt erre, hiszen az eseményre több olyan cég is érkezett, melyek termékeikkel a borászat fejlesztését célozzák, így több mezőgazdasági kisgép, traktor illetve különböző, a szőlőművelésben, borászatban használható újfejlesztésű berendezést, gépet, technológiát is kínáltak standjaikon. Az épület nagytermében a megnyitó délután fél 3-kor kezdődött, majd rögtön ezután szakmai előadások sora indult, melyekben a borhálózatok építéséről, a marketingről és kommunikációról, a muzslai boregyletekről, valamint a Smart Vineyard nevű szőlőőr projektről hallhattak gondolatok a résztvevők.

Az esemény házigazdájának számító Magyar Nemzeti Kereskedőház (MKH), mely szervezet Ukrajnában, Lengyelországban, Romániában, Szlovákiában, Szerbiában, Horvátországban, Szlovéniában és Ausztriában is működtet hálózati egységet a fórumon terjesztett prospektusa alapján szerteágazó tevékenységet végez. Ezek közé tartozik üzleti találkozók, konferenciák szervezése, üzleti lehetőségek felkutatása, szolgáltatáscsomagok működtetése, adatbázis építése, pályázati és közbeszerzései lehetőségek feltérképezése és gazdasági kapcsolatrendszerek kialakítása, működtetése. Az MKH a kormány külgazdasági törekvéseivel összhangban működteti közép-európai kereskedelemfejlesztési hálózatát a fent sorolt országok magyar lakta területein. A hálózat célja, hogy elősegítse az exportképes magyar kis- és középvállalkozások termékeit, szolgáltatásait érvényesülését a Kárpát-medencében. A hálózat szoros együttműködést végez a nagykövetségekkel, főkonzulátusokkal, külgazdasági szakdiplomatákkal, kamarákkal és vállalkozó szervezetekkel.

 

Olvasta már?

Biztos jövőt szeretnél? Válaszd a kéményseprő hivatást!

BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság Gazdasági Ellátó Központ (BM OKF GEK) Kéményseprő ipari Tevékenységet Ellátó Igazgatóhelyettesi Szervezet felhívása. Biztos jövőt szeretnél?    Válaszd a kéményseprő hivatást! 

Megyénk körül megyünk körül

Tisztelt Kesztölciek! Tájékoztatom Önöket, hogy 2021. július 21-én kerül sor a Megyénk körül megyünk körül című program keretében a Kocs-Kesztölc páros találkozóra.

Szerencsés kirándulás

Bizony, annak nevezhető a  KMASZC Dr. Szepesi László Mezőgazdasági Technikum, Szakközépiskola és Kollégium 10. osztályosainak év végi tanulmányi kirándulása Klastrompusztán.