Összegyűjtöttük, hogy a kesztölci augusztus 19-i programokon kívül miből választhatunk. A Kesztölctől délkeletre fekvő nagyváros, Budapest programjait nem soroljuk fel, de a környékünkön is lesznek kézműves vásárok, tűzijátékok, úgy tűnik idén is érdemes lesz kimozdulni.
Piliscsaba
Augusztus 20. - Klarissza-Ház, Klarissza-udvar
Program:
- 11:00 - Ünnepi szentmise a piliscsabai Nagytemplomban
- 12:00 - Ökumenikus kenyérszentelés a Nagytemplom előtti téren
- 16:00 - Farkas András polgármester úr köszöntője és a kitüntető címek átadása
- 17:00 - Picuri Muri
- 18:00 - Összhang
- 19:00 - 3beat trió
- 20:00 - Voodoo Papa Duo
- 21:00 - Tűzijáték a Csaba-kertben
A gyerekeket lufi, a felnőtteket hideg csapolt sör, magyar borkóstoló várja.
Pilisvörösvár
Augusztus 20. - több helyszín
Nagytemplom (Templom tér)
- 10:00 Szent István napi ünnepi szentmise, kenyérszentelés
Sporttelep
- 10:00 Zuzu kupa – Steckl János labdarúgó emléktorna
Kacsa – tó
- 07:00 – 10:00 Horgászverseny a Pilisvörösvári Horgász Egyesület szervezésében
- 10:00 Halászléfőző verseny a Pilisvörösvári Horgász Egyesület szervezésében
- 10:00 – 20:00 Kézműves foglalkozás
- 11:00 – 12:00 Szotyola gyermekzenekar
- 12:00 – 15:00 Táncbemutatók
- 15:00 X. Tutajhúzó verseny
- 17:00-től koncertek: KözösÉg zenekar, M.É.Z. – Meg nem Értett Zenekar, Pozsár Eszter Trió, Gyémántpolgár zenekar, APPA zenekar.
- 22:00 – 02:00 Retro Party Dj. Korival
Tinnye
Helyszín: Tinnye, focipálya
Augusztus 19. péntek
- 18:00 - Magyar Pankráció - Tinnye Supershow
- 21:00 - Karaoke és Disco: Dj Sügi, Dj Pubi, Dj Kádár
Augusztus 20. szombat
- 09:00 - Főzőverseny, kispályás focibajnokság kezdete
- 10:00 - ingyenes gyermekprogramok, kézműves foglalkozások
- 11:00 - Falunapi nyitó beszéd
- 14:00 - Tóth Gábor állati bemutatója
- 14:30 - II. kerületi kutyaiskola bemutatója
- 15:00 - Krix Lajos polgármester ünnepi beszéde, kenyérszentelés, főzőverseny eredményhirdetés
- 15:30 - Szamuráj bemutató
- 16:00 - Figurina Bábszínház gyermek előadás
- 16:45 - Michael Jackson emlékshow
- 17:30 - Zumba bemutató
- 18:00 - Dabroz zenekar
- 19:00 - Ecseri János Blues Trupp
- 20:00 - Retro Disco
- 21:00 - Tűzijáték
- 21:15 - Retro disco folytatás Dj CultCloud-al
Esztergom
Helyszín: Rugby Club, Nagy Duna sétány 1.
Augusztus 19.
- 18.00 ComeOnBand
- 21.30 Ladánybene27
- 23.00 BEST OF zenekar
Augusztus 20.
- 12.00 Táncbemutatók
- 13.30 Két gitáros és a kutya
- 15.30 Pataki Attila : "Szélvihar"
- 17.00 Rock&Roller zenekar
- 18.00 Tunyogi Péter emlékzenekar
- 20.00 Deák Bill Gyula
- 22.00 AZENEkar
Extra programok:
- Augusztus 19. 18.00 órától Borfesztivál
- Augusztus 20. 13.00 órától Borfesztivál
- Kifulladásig Borfesztivál a helyi bortermelők és a tradicionális magyar borvidékek boraival.
- Harley-Davidson Budapest Chapter 20. születésnap motoros találkozó
TATABÁNYA
Augusztus 20. Csónakázó tó:
- 10:00 "Libabál" – a Gőgös Gúnár Gedeon c. mesekönyv megzenésített változata a Veronaki zenekarral
- 13:00 Bajvívás ( honfoglaláskori esküvő vőlegényeinek megmérettetése)
- 15:00 Szent István napi felvonulás hagyományőrző csapatokkal a Vértes Agorája épületétől a Csónakázó tóig
- 15:25 Sortűz– Lovarda - A Múltunk és Jövőnk Egyesület íjász bemutatója
- 16:00 Kenyérszentelés a Bányász Táncegyüttes közreműködésével
- 16:30 A Zele Törzs baranta bemutatója
- 17:00 Sic Transit zenekar koncertje
- 18:00–19:30 Lovarda - Lovasíjász és hagyományőrző bemutató - Vermes Törzs és Brázik Törzs közreműködésével
- 19:30 Keresztes Ildikó koncert
- 21:00 Tüzijáték