Kesztölc, Dorog, Piliscsév és Csolnok közösen nyert támogatást a helyi identitás pályázaton.
Kesztölc a következő 3 évben 5 millió Ft értékben valósíthat meg nemzetiségi és hagyományörző programokat. A konzorcium vezetője Dorog városa, tagjai Kesztölc mellett Piliscsév és Csolnok. A konzorcium együttesen 53.8 millió Ft támogatást nyert.
Vöröskői István, Kolonics Péterné csolnoki és Kosztkáné Rokolya Bernadett piliscsévi polgármesterrel a sajtótájékoztatónA helyi identitás erősítésére 7 megyei településen több mint 373 millió forint támogatás bevonásával valósítanak meg közösségfejlesztő programokat – többek között Esztergom, Dorog és Nyergesújfalu Város Honlapja pályázata is zöld utat kapott. A projektek lényeges eleme a közlekedésbiztonsági, közbiztonsági és bűnmegelőzési tevékenységek, szemléletformáló akciók megszervezése is.
A megvalósuló projekteket bemutató sajtótájékoztatón Tóth Zoltán, Bajót polgármesterének köszöntője után Popovics György, a megyei közgyűlés elnöke ismertette az elnyert támogatásokat. „Esztergom csaknem 55 millió forintot, Dorog városa 53,8 millió forintot, Nyergesújfalu pedig 44,8 millió forintot fordíthat a helyi identitás erősítését támogató programok megvalósítására. Dorog és Nyergesújfalu konzorciumi partnereikkel dolgoznak majd együtt. Értékes pályázatok születtek, a helyi kreativitás pedig nagy szerepet kapott bennük” – ismertette.
Völner Pál országgyűlési képviselőnk elmondta, az utóbbi időszakban sok olyan lehetőség nyílt, amellyel a legkisebb települések is sikeresen megvalósíthatták elképzeléseiket. „Az építkezés is nagyon fontos, az identitás pályázatok azonban arról is szólnak, hogy lélek, tudatosság, vissza- és előretekintés is legyen a megvalósításra váró projektekben. Remélem, az elnyert támogatások majd hozzájárulnak a közös célok eléréséhez” – fűzte hozzá.
Ezt követően az érintett és a velük konzorciumban dolgozó települések polgármesterei mutatták be megvalósításra váró projektjeiket.
A megyei önkormányzat július végén nyújtja be pályázatát a megyei identitás erősítésének támogatását célzó felhívásra. „Számunkra kiemelten fontos, hogy a megyében lehetőséget adjunk a különböző tájegységeken élőknek arra is, hogy találkozzanak, megismerjék egymás szokásait és hagyományait. A pályázat keretében is erre fogunk fókuszálni” – tette hozzá Popovics György.
Borítókép: Kesztölci bányászok a hatvanas években - Radovics Istvánné közeljövőben megjelenő Kesztölc története című könyvéből