Kesztölc Kestúc

keresés

Kesztölcöt még nem érinti, de a Pilisi Parkerdő Zrt. kerékpár-turisztikai fejlesztésének köszönhetően immár - 9 „Parkolj és bringázz!” (P+B) ponttal és 28 kijelölt biciklitúrával - egy csaknem 600 kilométernyi ajánlott erdei kerékpáros útvonal áll a kirándulni vágyók rendelkezésére.

Újabb nagyszerű kezdeményezés segíti a - környezetkímélő - természetjárás népszerűsítését, elterjesztését: nemrégiben összefüggő kerékpárút hálózatot alakítottak ki a Pilis, a Visegrádi- és a Budai-hegységben gördülő kalandoroknak. A Pilist, valamint a Visegrádi és a Budai-hegységet átszelő Pilis Bike bicikliút-hálózat a túra-, illetve a szabadidő kerékpárosok igényeit egyaránt szem előtt tartva valósult meg.

Egyre többen keresik fel két keréken az erdőket, a kerékpáros turizmus, és a kerékpáros turizmusról való gondolkodás az utóbbi években hatalmas fejlődésen ment keresztül. A természetvédelmi és erdőgazdálkodási szempontok figyelembevétele mellett a Pilisi Parkerdő Zrt. kiemelt céljává vált az erdei kerékpározás infrastrukturális és kényelmi feltételeinek korszerű, minden igényt kielégítő biztosítása. A túrakerékpárosok ugyanis minél változatosabb és hosszabb útvonalakon szeretnének kerekezni; míg a városban élő szabadidő kerékpárosok legnagyobb problémája ezzel szemben az, hogy örömmel bicikliznének a természetben, ám a legtöbbjük nem szívesen használja a belvárosból az erdőkbe vezető kerékpárutakat.

 

 

A Pilis Bike projekt az egyre növekvő közösségi igényeknek megfelelően így két szinten kínál megoldást:

  • 9 személygépkocsival könnyedén megközelíthető, úgynevezett „Parkolj és bringázz!” (P+B) kiindulópontokról, különféle távú és nehézségű túrákkal mindenki számára elérhetővé teszi az erdei kerékpározás lehetőségét – például a Budakeszi Vadasparktól, a szentendrei Skanzentől, vagy Nagykovácsitól;
  • a túrakerékpárosok számára pedig az eddiginél is hosszabb és komplexebb útvonalhálózatokat alakítottak ki.

A Pilisi Parkerdőben mintegy 330 km erdei kerékpáros út van, hogy ezekre alapozott túrákkal az érdeklődők felfedezhessék a térség nevezetességeit, vagy eljussanak egyik helyről a másikba kerékpárral. Az útvonalak a Budai-hegység, illetve a Pilis, Visegrádi-hegység szinte valamennyi települését érintik.

A bringások a honlapon és a P+B pontokon kihelyezett táblákon túraleírásokat és az adott túrák nehézségi fokát is megtalálják. Szám szerint 28 különféle távú és nehézségű kerékpáros túrát tehetnek azok, akik személygépkocsival kimennek az erdőbe és onnan kívánnak kerékpározni. A bringatúrákon való tájékozódást az erdőben a fákra festett PB-jelzések segítik, a kerékpározást pedig az erdőben is néhány egyszerű szabály betartása teszi biztonságossá.

Mivel a Pilis Bike kijelölt úthálózatának egy része az erdőterületeken kívül halad, az érintett önkormányzatok, valamint a Magyar Természetjáró Szövetség, illetve kerékpáros szervezetek bevonásával, széleskörű szakmai egyeztetés során ölthetett végleges formát a nagyszabású kerékpár-turisztikai fejlesztés.

A Pilis Bike összefüggő úthálózatához az erdészet munkatársai erdei üzemi utakat nyitottak meg és erdészeti utakat kötöttek össze, új túraútvonalakat jelöltek ki, továbbá információs táblákat helyeztek ki és új jelzéseket festettek.

Bringára fel hát, s irány az erdő!

(http://www.zoldbolt.hu/)

Olvasta már?

KÖSZÖNETNYILVÁNÍTÁS

KÖSZÖNETNYILVÁNÍTÁS Kesztölc község Önkormányzata, valamint a Családsegítő és Gyermekjóléti Szolgálat nevében szeretnénk megköszönni Nádasi Istvánnak a tartós élelmiszergyűjtés megszervezését, továbbá köszönjük az adományozó lakosoknak a sok...

Iskolai étkeztetés

Tisztelt Szülők! 2024. szeptember 03-től biztosított az iskolai étkezés. Kérjük, hogy a szeptemberi étkezési szándékot legkésőbb 2024. augusztus 30-ig szíveskedjenek jelezni Klányi Ottónénak a 30/324-5128 telefonszámon. Az étkezési igényről ki...

Megyénk körül megyünk körül

Tisztelt Kesztölciek! Tájékoztatom Önöket, hogy 2021. július 21-én kerül sor a Megyénk körül megyünk körül című program keretében a Kocs-Kesztölc páros találkozóra.